Jednym z podstawowym kryteriów wyboru trenażera eliptycznego jest oczywiście cena. Rozpiętość cenowa trenażerwów jest naprawdę duża i zależy w większości od dostępnych w urządzeniach funkcji i programów.

  • 500-1500 PLN. W tym przedziale cenowym dostępne są najczęściej trenażery magnetyczne (regulowane pokrętłem). W większości nie jest to sprzęt markowy, dostępny głównie w marketach i na aukcjach internetowych (głównie te o cenie znajdującej się w dolnej części tego przedziału cenowego). Często ich naprawa jest droższa niż sama maszyna – dlatego odradza się stosowanie zasady „jak najtaniej” jeżeli celem jest nabycie orbitreka, który posłuży kilka lat – zwłaszcza, jeśli zamierzamy intensywnie korzystać z trenażera. Są wyposażone w komputery wskazujące podstawowe parametry: czas, prędkość pedałowania, puls. Przykładowymi, wartymi uwagi  modelami orbitreków w tej grupie cenowej są York Heritage X101 lub Kettler Calypso 600 7645-940.

Orbitrek York Heritsge X101

 

Źródło

  • 1500-3000 PLN. To przedział cenowy, w który najczęściej celują użytkownicy. Dysponując taką kwotą można nabyć dobry sprzęt zalecanych producentów. Są bezpieczne w użyciu, mają silniejszą od tańszych modeli konstrukcję (są też wyposażone w cięższe koła zamachowe/systemy hamowania). W tej cenie często znajdują się modele magnetyczne sterowane silnikiem (dzięki czemu można korzystać z programów treningowych).  Można w nich spotkać również wbudowany odbiornik dla pasa napiersiowego do pomiaru tętna. Przykładowymi, wartymi uwagi modelami orbitreków w tej grupie cenowej są Walkfit Program BH Fitness G2346, York X301 lub Inspirit Program BH Fitness G2391.

Orbitrek York Fitness Diamond X301

 

 

Źródło

  • 3000-6000 PLN. To urządzenia o wysokiej precyzji wykonania, wyposażone w duże koła zamachowe (ok 20 kg), dają też możliwość kilkustopniowej regulacji płóz, która umożliwia regulację długości kroku (co jest czynnikiem szczególnie istotnym w przypadku wysokich użytkowników bądź eksploatowania orbitreka przez więcej niż jedną osobę). Posiadają szeroką gamę programów treningowych i mają czytniki dla pasów napiersiowych. Przykładowymi modelami tej grupy cenowej są York Diamond X302Kettler  Unix P 7652-000 lub Kettler Unix PX 7652-500.

Kettler Unix P

  • Powyżej 6000 PLN. W tym przedziale cenowym znajdują się trenażery elektromagnetyczne oraz sprzęt komercyjny ( dobrej jakości profesjonalny trenażer do siłowni kosztuje zazwyczaj  ponad 20000 PLN). Mają dużo programów treningowych, spore koła zamachowe i są orbitrekami najwyższej jakości. Przykładami maszyn tego przedziału są trenażery eliptyczne Satura E EXT Kettler 7657-800, Kettler Elyx 5 7655-000 czy też Kettler Elyx 7 7656-000.

Kettler_orbitrek_Elyx7

Zobacz również:  Zalety ćwiczeń na trenażerze eliptycznym  |  Wszystko o marce Kettler  |  Zalety ćwiczeń na wioślarzu  |  Monitory PM3 i PM4  |  Dla kogo trening na trenażerze rowerowym?

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: