Trenażer eliptyczny (orbitrek) to urządzenie, które już od jakiegoś czasu cieszy się ogromną popularnością. Jest prosty w użytkowaniu i multifunkcjonalny – ćwicząc na trenażerze łączymy w jednym: trening na steperze, rowerku treningowym oraz bieżni – wykonując najważniejsze elementy tychże nie przeciążając organizmu.

Dlaczego trenażer eliptyczny

Źródło

Wykonując płynne, eliptyczne ruchy  nóg i rąk wprawiamy w ruch niemal całe ciało, doskonale wzmacniając mięśnie i kształtując sylwetkę (polecany jest zwłaszcza osobom, które chciałyby zrzucić kilka kilogramów, a nie uprawiały wcześniej żadnych sportów). Trening na trenażerze eliptycznym zaliczymy do ćwiczeń cardio (a więc ćwiczeń tlenowych/wytrzymałościowych; pozwalają one na szybkie spalenie zbędnych kalorii, mają umiarkowaną intensywność ale powinny trwać stosunkowo długo). Warto pamiętać o tym, że ćwicząc na tym urządzeniu nie przeciążamy stawów – co czyni ten sprzęt idealnym również dla osób starszych, otyłych czy rehabilitujących się po kontuzjach.

Zobacz również:  Przygotowanie do ćwiczeń na trenażerze  |   Wady trenażerów rowerowych  |  Zalety trenażerów eliptycznych

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: