W sierpniu tego roku fima Concept2, która na naszym rynku znana jest głównie jako wiodący producent profesjonalnych trenażerów wioślarskich, wypuściła nowy model monitora – PM5 (Performance Monitor 5), który ma zastąpić obecne do tej pory monitory PM3 i PM4, zarówno w modelu D jak i modelu E wioslarzy Concepta. Dostępny będzie także w ergometrach wioślarskich SkiErg2 marki.

Monitor PM5 w wioślarzach zasilany jest na baterie. Ma również podświetlany wyświetlacz oraz bezprzewodowy monitoring tętna ANT + i Bluetooth Smart z kompatybilnym urządzeniem.

Concept 2 Monitor PM 5

Źródło

PM5 włącza się i podświetla w momencie, gdy użytkownik rozpoczyna trening i daje mu feedback w postaci takich informacji treningowych, jak dystans, prędkość, tempo, spalone kalorie i moc w Watach. Dane mogą być wyświetlane pojedynczo bądź grupowo, zarówno numerycznie, jak i w postaci różnych wykresów. Monitor ma zaprogramowanych wiele ciekawych funkcji, programów oraz gier w różnych językach. Za pomocą złącza USB można przetransferować dane do komputera – pozwala to na prowadzenie statystyk i śledzenie postępów. PM5 umożliwia także połączenie między kilkoma wioślarzami, zaopatrzono go również w technologie współpracujące ze smartfonami i tabletami.

Monitor jest wspierany przez technologię ANT+ oraz Bluetooth Smart (w dużym uproszczeniu są to to bezprzewodowe protokoły umożliwiające standaryzację danych zapisywanych w urządzeniach pomiarowych, takich jak np. pulsometry czy krokomierze), dzięki którym współpracuje z wieloma urządzeniami służącymi na prykład do pomiaru tętna.

Concept 2

 Źródło

Użytkownicy za ciekawą funkcję uznają również możliwość ładowania iPada za pomocą energii wytworzonej podczas wiosłowania, a także podkreślają, że współpraca z laptopem czy smartfonem jest kluczową zaletą monitora PM5.

Zobacz również:  Trenażer eliptyczny York Fitness X-II 7000   |   Trenażer eliptyczny Reebok C5.7e  |  Orbitrek Horizon Delos Pro  |  Trenażer wioślarski York Fitness R210 Perform

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: