Jest to kolejny model z linii Skylon crosstrainerów marki Kettler. Linia ta dzięki swojej specjalnej budowie umożliwia wykonywanie ruchu podobnego do steppera, dzięki czemu intensywniej niż w tradycyjnych orbitrekach, pracują mięśnie ud i pośladków. Może być wykorzystywany zarówno w domu jak i w małych klubach fitness.

Orbitrek_Kettler_Skylon_5

Budowa

Orbitrek Kettler Skylon 5 waży aż 107 kilogramów, z czego masa koła zamachowego/systemu hamowania to aż 22 kilogramy. Jest to bardzo istotny element urządzenia, ponieważ im cięższe jest koło zamachowe, tym większa jest jego bezwładność, a co za tym idzie – płynniejsza praca. Trenażer ma wymiary 201 x 68 x 170 cm (140 x 65 x 170 cm po złożeniu), zajmuje więc dużo miejsca, polecany jest zatem głównie osobom, które mają w mieszkaniu sporo wolnej przestrzeni. Kettler Skylon 5 zasilany jest sieciowo i wyposażony jest w elektromagnetyczny system hamowania i oporu. Jego nośność to aż 150 kilogramów (nośność jest parametrem szczególnie istotnym nie tylko jeśli mają z niego korzystać osoby o dużej masie ciała, ale również jeśli ćwiczyć na orbitreku ma większa ilość osób; im wyższa jest maksymalna dopuszczalna masa użytkownika, tym bardziej wytrzymałe jest urządzenie). Orbitrek wyposażony jest w rolki transportowe. Kokpit ma możliwość regulacji wysokości.

Orbitrek Kettler Skylon 5 Trening

Funkcje

Trening na orbitreku Kettler Skylon 5 może być dokładnie dopasowany do preferowanej przez użytkownika intensywności. Skala regulowanego elektronicznie obciążenia to od 25 do 400 W, co daje nam 16-stopniową regulację oporu. Urządzenie daje nam również możliwość pomiaru tętna podczas treningu (można wówczas jego intensywność dopasować do celów treningowych). Służą do tego umieszczone na nieruchomych rączkach sensory dotykowe, jak również bezprzewodowy pas telemetryczny POLAR. Pas napiersiowy jest opcją zdecydowanie bardziej polecaną z uwagi na większą, niż w przypadku sensorów dłoni, dokładność pomiaru.

Orbitrek Kettler Skylon 5 Pulpit

Na wyświetlaczu LCD (podświetlanym 3kolorowo) monitorować można najważniejsze parametry treningu: czas, odległość (cząstkowa i całkowita), prędkość, częstotliwość obrotów, zużycie energii (czyli orientacyjną liczbę spalonych kalorii) i moc w Watach. Na wyświetlaczu pojawia się również procentowa wartość tętna i w momencie przekraczania górnej granicy, pojawia się optyczny oraz akustyczny sygnał ostrzegawczy. Na podstawie szybkości powracania tętna do wartości początkowej, komputer dokonuje oceny sprawności.

Komputer daje też możliwość zapamiętania danych 4 osób, można również ćwiczyć jako „gość” lub zgrać dane z pamięci USB (złącze znajduje się z przodu). Użytkownikowi oddano do dyspozycji 10 programów treningowych, wśród których znajdują się między innymi program sterowany tętnem, sterowane obciążeniem i sterowane parametrami.

Zobacz również: Jak wybrać trenażer eliptyczny?  |   Rozgrzewka przed treningiem na trenażerze  |  Ergometr wioślarski York Fitness R-I 7000  |  Trenażer eliptyczny York Fitness X-I 7000

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: