Endurance 420 E to przedstawiciel trenażerów elitycznych obecnej od jakiegoś czasu na polskim rynku marki ProForm. Amerykański producent jest bardziej na rynku światowym, w dodatku jako jedna z najlepszych firm w branży fitness. Jej sprzęt wyposażony jest w najnowsze technologie, jest wykonany z dbałością o szczegóły tak, by swoim klientom dostarczać urządzenia nie tylko funkcjonalne, ale również wydajne i bardzo trwałe.

Konstrukcja i wygoda

Ma on  sterowany silnikiem, magnetyczny system hamowania i oporu, oraz ważące 7 kg kołem zamachowym. Zastosowanie wysokiej jakości komponentów oraz technologii SMR Silent™ Magnetic Resistance sprawia, że trenażer eliptyczny pracuje płynnie i cicho, dzięki czemu możemy ćwiczyć podczas ulubionego filmu lub słuchając muzyki bez obaw, że przeszkadzać nam będzie skrzypienie. Wymiary orbitreka to 178 x 88 x 179 cm.

Trenażer Eliptyczny ProForm Endurance 420E

Wygoda

Koło zamachowe umieszczono z przodu, dzięki czemu ruch jest bardziej wygodny i ergonomiczny, niż w przypadku trenażerów z napędem tylnym. Długość kroku to aż 51 cm, będzie to zatem wygodne urządzenie również dla osób o wysokim wzroście. Wygodę i komfort zapewniają także duże, amortyzowane płozy oraz pokryte nie wchłaniającym potu tworzywem uchwyty.

Regulacja oporu

Opór podlega regulacji elektronicznej, za pomocą dużych, wygodnych przycisków na pulpicie. Ma on skalę 1-20, można zatem dość dokładnie różnicować intensywność treningu.

Trenażer Eliptyczny ProForm Endurance 420E kierownica

Pomiar tętna

Dość  istotną kwestią, na jaką zwraca uwagę coraz większa ilość  użytkowników, jest możliwość pomiaru tętna. Jego wartość pomaga w dopasowaniu intensywności ćwiczeń do naszych celów treningowych. W orbitreku Endurance 420E ProForm pomiar pulsu następuje dwojako: poprzez umieszczone na nieruchomych uchwytach sensory dotykowe, lub przez pas iFit.

Wyświetlacz

Wyświetlacz trenażera jest prosty, przez co jest też czytelny i przejrzysty. Duże przyciski pozwalają na łatwą zmianę oporu lub głośności głośników.  Wśród parametrów znajdują się m.in. czas, częstotliwość, i spalone kalorie.

Programy treningowe

Orbitrek Endurance 420 E ProForm ma 20 programów treningowych, wśród których znajdziemy 10 zorientowanych na kalorie, oraz 10 sterowanych mocą. Dzięki nim każdy trening może wyglądać inaczej, a jak wiadomo, urozmaicenie jest kluczem do zachowania wysokiego poziomu motywacji.

Trenażer Eliptyczny ProForm Endurance 420E konsola

Współpraca z iFit

Urządzenie jest kompatybilne z aplikacją iFit, o której więcej dowiedzieć się można TUTAJ. W skrócie – daje ona możliwość monitorowania swojej dobowej aktywności, układania własnych tras (przy współpracy z Google Earth) bądź korzystać z już istniejących, ćwiczyć wg wielu programów i planów lub w towarzystwie uznanych trenerów (np. Jillian Michaels).

Dodatki

Jako dodatkowe udogodnienia, urządzenie to posiada uchwyt na bidon, gniazdo audio typu jack do podłączenia MP3 i głośniki, uchwyt na tablet.

Trenażer Eliptyczny ProForm Endurance 420E trening

Opinie o produkcje

McArt:  „Bardzo solidnie wyglądający (i faktycznie taki jest) orbitrek. Moja żona twierdzi, że trochę na pierwszym ustawieniu za ciężko chodzi w stosunku do tych z siłowni. W niektórych sklepach są złe zdjęcia tego orbitreka z regulacją ręczną kroku pedałów. To ma model 520E, 420E tego nie posiada. Podsumowując jest to bardzo dobry i stabilny orbitrek, wart uwagi.” [źródło – ceneo]

 

Zobacz również: Trening interwałowy na trenażerze eliptycznym  |  Trenażer eliptyczny / stepper HIIT Trainer ProForm  |  Trenażer Eliptyczny Horizon Fitness Andes 5 Viewfit  |  Trenażer eliptyczny Andes 3 Horizon Fitness

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować:

Trackbacks

  1. Sty 13th, 2018 21:27