Jest to następny wioślarz treningowy w ofercie znanej na świecie marki Concept2. Model Dynamic zdecydowanie różni się od pozostałych, statycznych modeli firmy. Inna jest nie tylko konstrukcja, ale również technika wiosłowania.

Wioslarz_Concept2_Dynamic

Podobnie jak w Modelach E bądź D, trenażer wioślarski ma powietrzny system hamowania, gdzie poziom oporu reguluje się poprzez otwieranie i domykanie przepustnicy w dziesięciostopniowej skali. Koło wraz z przepustnicą umieszczono z tułu maszyny, co daje łatwiejszy do niej dostęp, niż w statycznych modelach Concepta. Wciąż jednak powietrze wypuszczane z koła działa jak wentylator i przyjemnie chłodzi, co ma spore znaczenie zwłaszcza podczas bardziej intensywnego treningu.

Wioslarz_Concept2_Dynamic

Podobne są również ergonomiczne siedzisko i drążek. Tak samo jak w poprzednich ergometrach, tak i w wioślarzu Concept2 Dynamic zastosowano najlepszy komputer treningowy na rynku, zintegrowany monitor PM5. Jest on bardzo prosty w obsłudze a dane na temat każdego wiosłowania są bardzo czytelne i dokładne. Można je zapisać w pamięci flash USB i mogą być prezentowane zarówno w formie liczbowej, jak i graficznej. Monitor jest podświetlany, zwiększa to jego czytelność. Można go też podłączyć do smartfona lub tabletu.

Wioslarz_Concept2_Dynamic
Model Dynamic wygląda nieco mniej elegancko, niż pozostałe wioślarze marki. Na wielu forach i w recenzjach, wyrażający swoją opinię o wioślarzu podkreślają, że pod względem estetycznym, model Dynamic jest brzydkim kaczątkiem w rodzinie Concepta.
W trenażerze wioślarskim Concept2 Dynamic siedzisko ma bardzo krótki zakres ruchu, ale w sporym zakresie przesuwają się regulowane, zapinane na paski podnóżki. Cięgno napędowe to linka wykonana z zaawansowanego i wytrzymałego materiału Dyneema, który jest 15 razy mocniejszy niż stal. Cięgno połączone jest zarówno z uchwytem, jak i podnóżkiem. Taka struktura wioślarza sprawia, że technika wiosłowania jest zupełnie odmienna i zdecydowanie trudniejsza, niż w ergometrach wioślarskich Concept2 Model D czy E. Wymaga ona pewnego przeszkolenia, przygotowania, a także dużo większego skupienia i koordynacji ruchów. Wielu użytkowników podkreśla, że początkowo mieli problem ze znalezieniem właściwej pozycji i techniki, wymaga to po prostu nieco czasu.

Model Dynamic jest kompaktowy i ma wymiary 193 x 61,5 x 84,5 cm. Nie można go jednak złożyć.

Ponadto jeśli opcjonalnie dokona się zakupu Dynamic Link, można połączyć ze sobą 2 do 8 wioślarzy i przeprowadzić trening grupowy. Jeden Dynamic Link łączy 2 wioślarze, ale podłączenie kolejnego wymaga następnej sztuki. Ze względu na to, że połączenie aż 8 trenażerów zajmuje sporo miejsca, często stosuje się ćwiczenia w 2 drużynach czteroosobowych.

Dynamic Link Wiosłowanie
Trenażer wart jest zakupu, ponieważ daje odczucia najbliższe prawdziwemu wiosłowaniu na łodzi, ze wszystkich wioślarzy dostępnych na rynku. Polecany jest szczególnie profesjonalnym sportowcom, przygotowujących się do wyścigów wioślarskich i chcących popracować nad techniką, dynamiką ruchu i prędkością.

Wioslarz_Concept2_Dynamic
W jednej z zagranicznych recenzji (do przeczytania tutaj), użytkownik wyraził taką o modelu Dynamic opinię:
„Zalety:
– Pozwala wypracować bardzo dobrą technikę wiosłowania
– Jest świetna zabawą!
– Jest bardziej „wodny” niż modele statyczne
– Ma niewielkie rozmiary, jest mniejszy niż dynamiczne modele innych marek.
Wady
– Głośność
– Uchwyt jest nieco „niechlujny”
– Jest troszkę niewygodny
Czy żałuję, sprzedając mój wierny model D? Nie. Chociaż Dynamic ma swoje wady, czuję, że daje ogromne korzyści tych, którzy chcą więcej niż zwykłego aerobowego treningu. Podoba mi się fakt, że nie można „lecieć w kulki”, jak w modelu statycznym, i że trzeba myśleć, nie tylko bezmyślnie wiosłować. Urządzenie wykorzystuje biodra i korpus skuteczniej niż model statyczny, a fakt, że uchwyt nie wraca usłużnie do przodu jest dodatkową premią.”

Zobacz również: Trenażer eliptyczny Nordictrck 12.5  |  Trenażery wioślarskie WaterRower  |  Trenażer wioślarskie Concept2 Model D recenzja

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: