Pomimo, iż Kettler Favorit kosztuje nieco więcej niż inne tego typu trenażery wioślarskie, jednak znajduje to swoje uzasadnienie w ilości funkcji, które Kettler udostępnia w swoim trenażerze wioślarskim. Norma wytrzymałości w podwójnych tłokach hydraulicznych jest podobna do wytrzymałości z modeli 1205 i 1300. Główna różnica miedzy tymi modelami a Favoritem polega na wyposażeniu wioślarza w bardzo wytrzymałą ramę, produkowaną tylko i wyłącznie w niemieckiej fabryce Kettlera. Doprowadziło to do wytworzenia bardziej wytrzymałej i umożliwiającej płynną pracę urządzania ramy, która zapewnia komfortowy trening użytkownikowi ważącemu nawet do 130 kg.

wioslarz_favorit

OPIS PRODUKTU

 

  • Wytrzymała rama, wyprodukowana w Niemczech

Doskonała, solidna rama pozwala na trening osobie ważącej nawet 130 kilogramów bez dodatkowego  nadwyrężania elementów konstrukcji maszyny.

 

  • Podnoszona szyna siedziska

Umożliwia ona łatwe i wygodne wsiadanie i zsiadanie z wioślarza. Uwzględnia ona również technologię „gravity assist return”, dzięki której użytkownicy odczuwają ruch siedziska znacznie bardziej naturalnie.

 

  • Wydajny Monitor

Model ten jest wyposażony w monitor, który jest dużo bardziej zaawansowany niż inne, nieco tańsze marki na rynku. Może on jednocześnie wyświetlać sześć różnych odczytów, dzięki czemu użytkownik nie musi przedzierać się przez menu, by sprawdzić poszczególne statystyki treningu. Na wyświetlaczu pojawiają się dane dotyczące czasu, ilości obrotów (tempo wiosłowania jest również sygnalizowane akustycznie), monitoringu pulsu i ilości spalonych kalorii. Wyświetlane na monitorze dane zmieniane są automatycznie, podobnie jak zmiany konfiguracji wartości docelowych. Wartości tętna są przesyłane do odbiornika dzięki załączonemu do zestawu klipsowi na ucho.

 

  • Bezpłatne Pulsometry

Kettler Favorit, w przeciwieństwie do tańszych urządzeń, wyposażony jest w urządzenia do odczytu tętna, dzięki czemu użytkownik ma możliwość większej kontroli swojego treningu (urządzenia do pomiaru tętna wliczone są do zestawu, nie ma więc konieczności dodatkowego ich zakupu).

 

  • Efektywny i potężny tłok hydrauliczny

Podobnie jak inne urządzenia z systemem oporu opartym na tłokach, Kettler Favorit wykorzystuje możliwość skompilowania mechanizmu w nie zawierającą wiele miejsca ramę, co ułatwia użytkownikowi przechowywanie wioślarza. Podwójne tłoki hydrauliczne zapewniają ciągły opór w znacznie lepszy sposób, niż maszyny wyposażone w koło zamachowe.

 

  • Funkcja „Gravity Assisatance Return”

W związku z faktem, iż tylna część konstrukcji wioślarza znajduje się na podwyższeniu, maszyna jest wyposażona w „gravity return system”. Dzięki wyeliminowaniu tradycyjnego „ruchu powrotnego” przy kole zamachowym, delikatne nachylenie pozwala użytkownikowi na płynny powrót do pozycji wyjściowej i dalszego wiosłowania.

 

  • Dodatkowe funkcje

Uchwyty rączek wioseł  są obite materiałem, co ogranicza otarcia skóry, zaś ergonomiczna konstrukcja pozwala na naturalny, bardziej wygodny układ nadgarstków podczas wiosłowania. Urządzanie wyposażone jest również w nakładki antypoślizgowe, dzięki czemu urządzenie nie przesuwa się po podłodze podczas treningu (nawet pomimo swoich poręcznych rozmiarów).

Wnioski

Kettler Favorit oferuje wiele ciekawych cech i funkcji, dzięki którym korzystanie z trenażera wioślarskiego staje się o wiele łatwiejsze i  bardziej zabawne.

Dane techniczne

Waga urządzenia: 22 kg

System oporu: tłoki hydrauliczne

Maksymalna masa użytkownika: 130kg

System napędowy: wychylane na zewnątrz ramiona wioślarskie

Siodełko: ułożyskowane na rolkach

Wymiary: 124 x 78 x 26 cm (dł. x szer. x wys.)

 Zobacz również:  Kettler Coach  |  Podzial wioślarzy ze względu na system hamowania  |  Ile kosztuje trenażer rowerowy?  | Dlaczego trenażer eliptyczny?

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: