Trenażer eliptyczny A.C.T. Commercial to model, który otwier pół-komercyjną linię orbitreków marki Nordictrack.z napędem centralnym   W przeciwieństwie do innych modeli z tej serii, ten nie posiada bardzo zaawansowanej konsoli, ale jest kompatybilny z aplikacją iFit (moduł jest w zestawie), ma 32 wbudowane programy treningowe i można na nim ćwiczyć przy 24 stopniach oporu regulowanego elektronicznie. iFit to aplikacja mobilna, dzięki której użytkownik może analizować swoje treningi,  zbierać i przechowywać dane treningowe, tworzyć własne programy treningowe oraz wirtualne trasy za pomocą Google Maps – pozwala to na zachowanie motywacji do ćwiczeń, które stają się świetną zabawą. Jak wspomnieliśmy, programów jest 32 w tym między innymi 10 to programy do liczenia kalorii,  8 to treningi interwałowe i 8 opartych na wydajności. Połączenie programów z możliwością monitoringu tętna przy pomocy sensorów dotykowych CardioGrip (wbudowanych w uchwyty) lub bezprzewodowo za pomocą pasa iFit, umożliwia dokładną kontrolę i dopasowanie treningu do celów za każdym razem. Podobnie jak w innych modelach, konsola  A.C.T. Commercial jest kompatybilna z iPodem, ma też wbudowane głośniki.

NordicTrack_Orbitrek_Programowany_A_C_T_Commercial

Jeśli chodzi o regulację ustawień, trenażer eliptyczny pozwala na ręczną zmianę długości kroku (45,7 cm, 50,8 cm i 55,8 cm). Pedały są duże i amortyzowane, idealne dla każdego użytkownika bez względu na wzrost czy rozmiar.

I chyba najlepsza cecha trenażera A.C.T. Commercial czyli koło zamachowe o masie 11 kilogramów, które wraz z nośnością 135 kilogramów sprawia, że urządzenie pracuje bardzo płynnie i jest niezwykle wytrzymałe. Praca urządzenia jest także bardzo cicha dzięki zastosowaniu technologii Silent Magnetic Resistance. Wyposażono je też w kółka transportowe a wymiary 163 x 80 x 137 cm sprawiają, że orbitrek ten świetnie nadaje się do małych pomieszczeń.

NordicTrack_Orbitrek_Programowany_A_C_T_Commercial

ZALETY

  • Imponująco płynnie pracujące koło zamachowe o masie 11 kg i duża wytrzymałość
  • Kompaktowość i wyposażenie w kółka dla łatwego przestawiania
  • Wbudowany moduł iFit
  • Dodatki, takie jak kompatybilność z iPodem, głośniki, wentylator AutoBreeze, podstawka, uchwyt na bidon, przyciski szybkiego wyboru oporu
  • Regulacja długości kroku 45,7 – 55,8 cm

NordicTrack_Orbitrek_Programowany_A_C_T_Commercial

WADY

  • Brak regulacji wysokości kroku
  • Dość mały wyświetlacz
  • Regulacja kroku tylko ręczna (nie eletroniczna)

PODSUMOWANIE

Trenażer eliptyczny NordicTrack A.C.T. Commercial jest orbitrekiem o całkiem adekwatnej do swojej jakości cenie, zwłaszcza patrząc na design i centralny system napędowy, choć ma pewne braki jeśli chodzi i regulację. Niemniej, konstrukcja tego orbitreka jest naprawdę mocna i wytrzymała, a urządzenie pracuje cicho i łatwo je przechowywać. Dużą jego zaletą jest również kompatybilność i wbudowany moduł iFit. Jeśli szukasz trenażera o różnych, choć nie bardzo wymyślnych opcjach urozmaicania treningu, to model ten z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Ocena ogólna: 4/5

Możliwość złożenia: nie

Długość kroku: regulowana 45,7 – 50,8 cm

Koło zamachowe: 11 kg

Programy treningowe: 32

Regulacja oporu: 1 – 24 (elektroniczna)

Nawiew: tak

Nośność: 135 kg

Wymiary: 163 x 80 x 137 cm

 

 

Zobacz również: Wioślarz Life Fitness GX  |  Trenażer wioślarski HX Life Fitness  |  Schody treningowe – zalety treningu |  Trenażer eliptyczny Nordictrack 12.5

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: