E5 to najwyższy model trenażerów eliptycznych Life Fitness z linii E, zaprojektowanej by zapewnić maksymalny komfort i prostotę użytkowania pozwalającej użytkownikowi po prostu „wsiąść i jechać”. Modele z serii E (E1, E3 i E5) mają elegancki i nowoczesny wygląd. W modelu E5, podobnie jak w pozostałych, cena uzależniona jest od rodzaju konsoli.

Trenażer eliptyczny Life Fitness E5

Jako jedyny model z serii E, model E5 jest na tyle wszechstronny, że oferuje możliwość elektronicznej regulacji długości kroku, która może wynieść od 46 do  61 cm. Ponadto użytkownicy mogą wybrać jeden z 20 poziomów oporu, którymi sterować można również przyciskami z ruchomych ramion orbitreka. A mówiąc o ramionach – model E5 oferuje uchwyty Multi – Grip, pozwalające wybrać użytkownikowi najbardziej dla niego dogodną pozycję. Dodatkowe funkcje to np. specjalne nakładki wyściełające pedały.

Trenażer eliptyczny Life Fitness E5

Podobnie jak inne modele w serii, E5 ma także pracuje w oparciu o WhisperStride Technology – technologia ta wykorzystuje wahliwe łożyska kulkowe, co minimalizuje tarcie i zapewnia nie tylko bardzo płynną, ale i wyjątkowo cichą pracę. Nie jest podana masa koła zamachowego, jednak nośność 182 kg wskazuje na trwałość i niezawodność systemu napędowego.

Istnieją dwie opcje konsoli dostępnych z modelem E5 – konsola Track i konsola Go. Konsola Go jest prosta i cechuje ją intuicyjna obsługa oraz przejrzysty design. Wyposażono ją w podświetlany, niebieski wyświetlacz, 12 wbudowanych programów treningowych, 2 programy indywidualne oraz 2 profile użytkownika. Konsola Track z kolei ma więcej zaawansowanych opcji – poza wyświetlaczem LCD ma też programy interaktywne i śledzenie treningu w czasie rzeczywistym dzięki połączeniu przez Bluetooth z aplikacją LFconnect. Konsola ta może być też kompatybilna z Twoimi ulubionymi urządzeniami, ma stację dokującą jak i podstawkę na tablet. Track daje dostęp do 16 programów wbudowanych, 12 indywidualnych i 4 profili użytkownika.

Trenażer eliptyczny Life Fitness E5

Model E5 ma również umieszczoną przy nieruchomych uchwytach konsolę „Coach Zone”, która obejmuje programy LegSculptor i TotalBody – pozwalają skoncentrować trening na określonych partiach mięśniowych. Tętno można zmierzyć za pomocą sensorów, umieszczonych na stabilnych i ruchomych uchwytach, jak i przy pomocy pasa napiersiowego Polar.

ZALETY

 • Elektroniczna regulacja długości kroku 46 – 61 cm
 • Wielopozycyjne uchwyty, pozwalające na przyjęcie najwygodniejszej pozycji
 • Połączenie z Internetem (z konsolą Track)
 • Atrakcyjny, elegancki i nowoczesny wygląd
 • Solidna, niezawodna konstrukcja
 • Coach Zone – funkcja nakierowująca trening na konkretne partie mięśniowe
 • WhisperStride Technology – technologia zapewniająca płynną i cichą pracę
 • 20 poziomów oporu regulowanych elektronicznie

Trenażer eliptyczny Life Fitness E5

WADY

 • Brak wbudowanego nawiewu
 • Brak wbudowanych głośników
 • Brak kółek transportowych

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Możliwość złożenia: Nie

Długość kroku: regulowana, 46 – 61 cm

Masa koła: b.d.

Programy treningowe: zależnie od konsoli (Go: 12 wbudowanych + 2 indywidualne, Track: 16 wbudowanych + 12 indywidualnych)

Pamięć użytkowników: zależnie od konsoli (Go: 2 , Track: 4)

Nawiew: Nie

Nośność: 182 kg

Wymiary: 214 x 87 x 168 cm

 

Trenażer eliptyczny Life Fitness E5

PODSUMOWANIE

Ogólnie rzecz biorąc, orbitrek E5 Life Fitness to solidnie zbudowany sprzęt, który oferuje wiele regulowanych funkcji. Jest dość drogi, ale reprezentuje sobą naprawdę wysoką jakość, niezawodność i wszechstronność. Jest wygodny i łatwy w użyciu. W zależności od wybranej konsoli, pozwala na korzystanie z bardziej lub mniej zaawansowanych opcji, w tym również gromadzenie danych czy współpracę z aplikacją LFconnect. Osobom o nieco mniejszym budżecie rekomendujemy wybór modelu E1 lub E3 – są równie dobre, zaś główną różnicą są uchwyty oraz regulacja kroku.

Ocena: 4/5

 

Zobacz również: Trenażer eliptyczny E3 Life Fitness  |  Trenażer eliptyczny E1 Life Fitness  |  Trenażer wioślarski HX Life Fitness  |  Wioślarz GX Life Fitness

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: