Andes 5 Viewfit jest wzbogaconą wersją orbitreka Andes 5, która została wypuszczona na rynek stosunkowo niedawno, bo w 2016 roku. Wygodny, funkcjonalny i wydajny orbitrek to świetna maszyna do domowego treningu cardio, na której na pewno nie będziesz się nudzić, więc będziesz zmotywowany do regularnych treningów, które pomogą Ci wzmocnić kondycję i spalić zbędną tkankę tłuszczową.

Już od samego początku orbitrek sprawia bardzo dobre wrażenie. Jest to trenażer przednionapędowy, lecz mimo to zajmuje znacznie mniej miejsca, niż inne maszyny tego typu (niektóre modele mogą mieć nawet ponad 2 metry długości, podczas gdy Andes 5 ma 174 cm). Umieszczone z przodu koło zamachowe sprawia, że ruch na orbitreku jest bardziej naturalny i ergonomiczny, niż ma to miejsce w orbitrekach z napędem tylnym.

Trenazer eliptyczny Andes 5 Viewfit Horizon Fitness

Orbitreka zaprojektowano również tak, by nadawał się do mniejszych mieszkań – nie tylko z powodu długości, ale również możliwości złożenia. Jednostopniowy system składania z uchwytami EasyLift sprawia, że składanie i rozkładanie maszyny jest bardzo proste, a także pozwala zaoszczędzić sporo miejsca.

Jak już wspomnieliśmy, ruch w modelu Andes 5 jest wyjątkowo naturalny. Dodatkową zaletą jest długość kroku orbitreka, która wynosi aż 50,8 cm, dzięki czemu trenażer ten będzie wygodny dla każdego, bez względu na wzrost. Ruch jest też bardzo płynny, zarówno dzięki magnetycznemu systemowi hamowania, jak i kołu zamachowemu o masie 8 kilogramów.

Trenazer eliptyczny Andes 5 Viewfit Horizon Fitness

Oporem steruje się elektronicznie w skali 1 – 20. Dzięki temu każdy może dopasować intensywność stosownie do swoich możliwości i preferowanego stopnia intensywności. W uchwytach umieszczono sensory dotykowe, pozwalające na pomiar tętna. Dzięki nim możliwa jest nie tylko praca w określonej dla danego celu strefie tętna, ale również korzystać ze sterowanych tętnem programów treningowych. Poziom tętna można również zmierzyć korzystając z pasa telemetrycznego, jednak producent nie załącza go do zestawu i należy zakupić go oddzielnie (np. pas Polar T34). Pas jest nie tylko wygodniejszy, ale również bardziej dokładny i daje wiarygodniejsze wyniki.

Trenazer eliptyczny Andes 5 Viewfit Horizon Fitness

Parametry treningu pojawiają się na czytelnym wyświetlaczu LCD 5,5”. Wśród nich znajdziemy czas, dystans, kalorie, prędkość, częstotliwość, opór, puls, Watt, HR Wheel i profil programu. Wbudowanych programów treningowych orbitrek Andes 5 Viewfit ma 10 (Manual, lnterval, Game, Weight Loss, Stamina Builder, Reverse Training, Watt, Goal, HRC oraz Program Użytkownika). Dodatkowo urządzenie współpracuje z oprogramowaniem Passport, pozwalającym na przebywanie tras w różnych zakątkach świata. Jak wskazuje nazwa modelu, trenażer ten kompatybilny jest z aplikacją Viewfit – pozwala ona na gromadzenie danych z treningów na różnych sprzętach fitness, ćwiczeń na świeżym powietrzu bądź na siłowni, a także synchronizuje je z informacjami z innych aplikacji, takich jak MyfitnessPal, Fitbit, Facebook czy Nike+.

Trenazer eliptyczny Andes 5 Viewfit Horizon Fitness

Wśród dodatkowych udogodnień orbitrek Andes 5 Viewfit posiada również tryb oszczędzający energię, uchwyt na bidon, półkę na gazetę/ urządzenia multimedialne oraz głośniki Sonic Surround.

 

„Solidny, wytrzymały, pięknie wygląda, świetnie się ćwiczy, ma czytelny wyświetlacz – czego chcieć więcej”  [źródło opinii]

 

Zobacz również:  Trenażer eliptyczny Horizon Fitness Andes 3  |  Trenażer eliptyczny E5 Life Fitness |  Trenażer eliptyczny E3 Life Fitness |  Programowany trenażer eliptyczny A.C.T. Commercial NordicTrack

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: