Horizon Fitness Delos  to maszyna eliptyczna służąca do treningów cardio. Treningi na orbitreku, mimo, iż angażują podobne grupy mięśni co np. bieganie na bieżni, to są jednak znacznie bezpieczniejsze dla stawów, stąd też polecane są głównie osobom starszym, otyłym lub po kontuzjach. Model Delos waży 40kg (z czego aż 20kg stanowi magnetyczny system hamowania wraz z kołem zamachowym) i ma wymiary 148x65x165cm, co jest wartością dość standardową dla trenażerów eliptycznych. Nośność orbitreka to 135 kg (nośność to wartość maksymalnej wagi użytkownika, której przekroczenie może wpłynąć na szybsze zużycie lub brak płynności pracy urządzenia). Trenażer ten zasilany jest sieciowo, warto zatem ustawić go w pobliżu gniazdka elektrycznego.

Horizon Fitness Delos

Źródło

Trening może być urozmaicony poprzez zmianę poziomu oporu. Horizon Fitness Delos ma 12stopniową skalę obciążenia, dzięki czemu intensywność ćwiczeń można indywidualnie dopasować do możliwości i kondycji osoby ćwiczącej. Może tez ona skorzystać z jednego z 10 programów treningowych (w tym 1 sterowany tętnem). Samą kondycję można ocenić dzięki funkcji recovery test. W zależności od tego, jak szybko tętno wraca do wartości początkowej, tak oceniana jest wytrzymałość organizmu. Jest to dobry wskaźnik do oceny postępów, jakie czyni się w trakcie systematycznych treningów. Tętno mierzy się korzystając z sensorów dotykowych lub opcjonalnie, z pasa telemetrycznego.
Na wyświetlaczu komputera crosstrainera wyświetlają się najważniejsze parametry treningu, takie jak  czas, odległość, prędkość, częstotliwość pedałowania, wydatek energetyczny, tętno.

Zobacz również:  Wioślarz York Fitness R101  |  Boflex Treadclimber – hybryda trenażera, bieżni i stairmastera  |  Trenażer eliptyczny Kettler SKYLON 3  |  Trenażer Eliptyczny Kettler Rivo M

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: