Kettler Skylon S to najbardziej zaawansowany orbitrek w ofercie Kettlera. Przeznaczony do treningu aerobowego (spalającego tłuszcz) oraz cardio (wpływającego na wytrzymałość i kondycję). Ten wyposażony w przedni napęd orbitrek może być używany zarówno w warunkach domowych, jak i komercyjnych. Urządzenie waży 62 kilogramy, z czego aż 22 kg to masa systemu hamowania z kołem zamachowym. Duża masa koła zapewnia większą bezwładność i płynniejszą pracę urządzenia. Skylon S po rozłożeniu ma wymiary 201 x 68 x 170 cm, zajmuje więc sporo miejsca – jeśli dysponujecie niewielkim mieszkaniem/ pomieszczeniem na trenażer, być może powinniście rozważyć nieco mniejszy model (np. Unix S). Maszynę można co prawda złożyć i ma wówczas wymiary 140 / 65 / 170 cm, jednak po rozłożeniu potrzebujemy miejsca by zapewnić sobie swobodę ruchu.

Kettler Skylon S

System hamowania w orbitreku jest elektromagnetyczny. Obciążeniem sterujemy elektronicznie z poziomu komputera i ma ono skalę 25 – 400 W, w skokach co 5W, co pozwala na bardzo dokładne dopasowanie poziomu trudności treningu do możliwości użytkownika. Nośność orbitreka to aż 150 kilogramów. Podczas treningu stopy spoczywają na stabilnych, plastikowych płozach. Przeguby mają podwójne łożyska kulkowe.

Kettler Skylon S

Crosstrainer wyposażony został w ekran dotykowy, na którym pokazują się podstawowe informacje, jednak pełnię możliwości treningowych eliptyka poznać można wtedy, gdy jest on za pośrednictwem Bluetootha podłączony smartofona/ tabletu i aplikacji S-Fit. Uzytkownik zyskuje wówczas dostęp do bardzo wielu programów w trybach FUN (np. spalanie frytek z colą), CHALLENGE (ściganie z innymi użytkownikami) lub EXPERT (gdzie gromadzi swoje najważniejsze dane z treningu). Wśród parametrów sczytywanych przez program znajduje się między innymi poziom tętna. Ten mierzony jest na Skylonie S za pomocą dołączonego do zestawu bezprzewodowego pasa telemetrycznego, który daje wyniki pomiaru dokładnością porównywalne do EKG. Dzięki wspomnianej wcześniej aplikacji użytkownik ma dostęp do dowolnie skalowanych i indywidualnych programów wydajnościowych i  indywidualnych programów sterowanych tętnem.

Kettler Skylon S

Zobacz również:  Trenażer eliptyczny Kettler Skylon 5  |  Jak wybrać trenażer eliptyczny?  |  Rozgrzewka przez treningiem na trenażerze eliptycznym  |  Monitor PM5 w wioślarzach Concept2

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: