Ćwiczenia na trenażerze eliptycznym aktywują te same grupy mięśni, co trening na bieżni, jednak nie obciążają stawów w takim stopniu jak bieganie. To bardzo dobre urządzenie do ogólnorozwojowych ćwiczeń cardio, pozwalających na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Kettler Vito M

Kettler Vito M cechuje się nowoczesną, wzmocnioną konstrukcją i przyjaznym dla oka designem. Waży 64 kg, z czego 14 kilogramów to koło zamachowe, zapewniające płynny, stabilny ruch. Trenażer ten posiada magnetyczny system hamowania i zasilany jest na baterie (jego komputer sterujący). Poziom oporu można dostosować do swoich potrzeb, w skali od 1 do 10 (steruje się nim ręcznie przy użyciu pokrętła). Wymiary urządzenia już po rozłożeniu to 136 x 53 x 154 cm, zaś jego nośność – 130kg.

Podczas treningu użytkownik może kontrolować swoje tętno (wartość pojawia się na wyświetlaczu), co jest bardzo przydatne, gdyż dostosowując intensywność ćwiczeń do właściwej strefy treningowej, łatwiej będzie mu osiągnąć wytyczone wcześniej cele.  Puls mierzony

Kettler Vito M Konsola

jest za pomocą umieszczony na rączkach sensorów dotykowych lub klipsa na ucho, choć najbardziej wskazane jest korzystanie z bezprzewodowego pasa telemetrycznego Cardio-Puls-Set, którego wyniki pomiaru są najdokładniejsze (nie wchodzi on jednak w skład zestawu i trzeba go nabyć oddzielnie).

Na wyświetlaczu LCD poza tętnem pojawiają się też takie informacje jak czas, dystans, liczba spalonych kalorii, prędkość liniowa i obrotowa. Osiągnięcie górnej granicy tętna jest sygnalizowane dźwiękowo. Można również przeprowadzić test sprawności w fazie spoczynku – robiąc go wraz z upływem czasu i treningów można ocenić faktyczny ich wpływ na kondycję.

Dzięki rolkom transportowym ułatwione jest ustawienie trenażera w dowolnym miejscu mieszkania. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją (do użytku domowego).

„Polecam Vito M. Trening na takim orbitreku to przyjemność.” Źródło

„Bardzo dobry. Sprawdza się w użytkowaniu.” Źródło

Zobacz również: Ceny trenażerów eliptycznych  |  Axer Sport  |  Horizon Fitness  |  Monitory PM3 i PM4 w Wioślarzach

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować:

Trackbacks

  1. Paź 1st, 2014 11:51