Trenażer eliptyczny E1 Life Fitness to model otwierający Serię E – orbitreków, które zostały zaprojektowane z myślą o efektywności i łatwości użycia, tak, by użytkownik mógł po prostu na nie wsiąść i ćwiczyć. Serię E  charakteryzuje też solidna budowa i modernistyczny wygląd.

Trenażer eliptyczny E1 Life Fitness

Model trenażera E1, podobnie jak pozostałe, może występować w wersji tańsze i drożej, zależnie od tego, z jaką dostępny jest konsolą – odpowiednio Go oraz Track. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, wersji X1, model E1 ma co prawda poprawioną długość kroku- 51 cm, ale jest to długość stała i nie podlega regulacji. Trenażer E1 ma również 20 stopni regulacji oporu ze zintegrowanymi przyciskami regulującymi ten parametr,  umieszczonymi na ruchomych ramionach dla szybkiej i wygodnej zmiany. Podobnie jak pozostałe modele z serii, E1 wyposażono w technologię WhisperStride Technology, która wykorzystuje wahliwe łożyska kulkowe by wyeliminować hałas oraz tarcie i zapewnia niemal całkowicie bezgłośną pracę, co jest idealne w domowych warunkach użytkowania. Co prawda nie jest podana waga koła zamachowego, ale nośność urządzenia to 181 kg, co świadczy o dużej wytrzymałości urządzenia.

Jak już wspomniano, z crosstrainerem E1 dostępne są dwie konsole, Go oraz Track.

Konsola Go

Konsola Go jest prosta i cechuje ją intuicyjna obsługa oraz przejrzysty design. Wyposażono ją w podświetlany, niebieski wyświetlacz, 12 wbudowanych programów treningowych, 2 programy indywidualne oraz 2 profile użytkownika.

Konsola Track

Konsola Track z kolei ma więcej zaawansowanych opcji – poza wyświetlaczem LCD ma też programy interaktywne i śledzenie treningu w czasie rzeczywistym dzięki połączeniu przez Bluetooth z aplikacją LFconnect. Konsola ta może być też kompatybilna z Twoimi ulubionymi urządzeniami, ma stację dokującą jak i podstawkę na tablet. Track daje dostęp do 16 programów wbudowanych, 12 indywidualnych i 4 profili użytkownika. Bez względu na konsolę, orbitrek E1 oferuje też „Coach Zone” –  funkcję, która pozwala nakierować ćwiczenia na wybraną partię mięśni dla wyjątkowych odczuć podczas treningu. By kontrolować wartość tętna, użytkownik może skorzystać z sensorów ErgoGrip na stacjonarnych uchwytach.

Trenażer eliptyczny E1 Life Fitness

ZALETY

  • 20 poziomów oporu regulowanych elektronicznie
  • Połączenie z Internetem (w wersji z konsolą Track)
  • Atrakcyjny, elegancki i nowoczesny wygląd
  • Solidna, stabilna konstrukcja
  • WhisperStride Technology – technologia zapewniająca płynną i cichą pracę
  • Długość kroku 51 cm

 

WADY

  • Brak nawiewu
  • Bez opcji audio, takich, jak wbudowane głośniki
  • Brak kółek transportowych
  • Brak możliwości regulacji długości kroku

PODSUMOWANIE

E1 to z pewnością model zbudowany z myślą o komforcie użytkowania, zwłaszcza pod względem płynności i cichej pracy. Bardzo dużym plusem jest oferowanie aż dwóch konsoli, dzięki czemu użytkownik może wybrać opcję bardziej odpowiadającą jego wymaganiom treningowym. Brakuje jednak takich udogodnień, jak wentylator czy regulacja kroku. Z pewnością polecany jest osobom szukającym urządzenia trwałego i ergonomicznego, znanej i renomowanej marki.

Ocena: 4/5

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Możliwość złożenia: Nie

Długość kroku: 51 cm

Masa koła: b.d.

Programy treningowe: zależnie od konsoli (Go: 12 wbudowanych + 2 indywidualne, Track: 16 wbudowanych + 12 indywidualnych)

Pamięć użytkowników: zależnie od konsoli (Go: 2 , Track: 4)

Nawiew: Nie

Nośność: 181 kg

Wymiary: 209 x 77 x 150 cm

Trenażer eliptyczny E1 Life Fitness 

Zobacz również: Trenażer Eliptyczny Life Fitness E3  |  Trenażer wioślarski Waterrower Oak  |  Wioślarz Concept2 Model E |  Trenażer eliptyczny Kettler Skylon S

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: