Trenażer eliptyczny Reebok ZR8 to część ostatniej serii trenażerów ZR Reeboka, która sturmem zdobywa rynek. Wcześniejszą serią Z Reebok udowodnił, że jest silnym konkurentem wśród innych prodcentów rynków eliptycznych, kŧórzy oferują urządzenia o bogatej funkcjonalności i przystępnej cenie.

Z opisu ZR8 jest łudząco podobny do modelu Z9. W rzeczy samej, specyfikacje są niemal identyczne. Odnosi się wzrażenie, że ponieważ Reebok Z9 był takim hitem, producent postanowił tylko kosmetycznie podrasować model poprzedni by dopasować go do właśnie wypuszczanej linii biezni i rowerków. W rezulatacie nasze oczekiwania co do modelu Z8 były podczas testów naprawdę wysokie.

Reebok ZR8 Orbitrek

Tak jak jego poprzednik, ZR8 jest atrakcyjnie wyglądającym, kompaktowym orbitrekiem zasilanym sieciowo. Z przyjemnością potwierdzamy, że ruch w crosstrainerze jest płynny i gładki, a to dzięki 9-kilogramowemu kołu zamachowemu oraz 15calowej (około 38cm) długości kroku. Wiele urządzeń z podobnej półki cenowej oferuje długość tylko 13-14 calową, zatem dobrze jest wiedzieć, że Reebok wypracował właściwy osąd i wypuścił model z długością kroku własciwą również dla wyższych osób. Jak wspominaliśmy, ZR8 jest zasilany sieciowo. W odróżnieniu do modelu podstawowego serii, ZR7, ZR8 oferuje możliwość sterowania oporem z poziomu komputera na aż 32 poziomach. Tak duża rozpiętość i siła oporu bezsprzecznie świadczy o tym, że nawet najbardziej wysportowane osoby mogą rzucić sobie wyzwanie ćwicząc na tej maszynie.

W konsolę wbudowano sporych rozmiarów kolorowy wyświetlacz, który ustuowano w centrum i rozplanowano intuicyjnie i logicznie. Już na pierwszy rzut oka można było zwrócic uwagę na nowe funkcjonalności, z których można skorzystać używając jednego z 7 bezpośrednich przycisków. Można oczywiście rozpocząć ćwiczenia bez żadnych ustawień – wystarczy wejść na orbitreka, wcisnąć start, zacząć ćwiczyć a przyciskami góra/dół zmieniać ustawienia oporu.

Z kolei dla tych, którzy szukają różnorodności, konsola oferje kilka ciekawych opcji. Program manualny jest w istocie programem celowym, w którym możemy z góry określić docelową wartość dystasu, czasu lub liczby spalonych kalorii. Program ten nie wymaga innych ustawień, dowolnie można w nim operować poziomem oporu. Wartości odmierzane są „w dół” (odliczany jest czas/dystans/kalorie pozostałe do osiągnięcia zamierzonego wyniku) i użytkownik informowany jest gdy osiągnie swój cel.

Reebok ZR8 konsola

Użytkownik może również skorzystać z 12 predefiniowanych programów treningowych. Podoba nam się fakt, iż ich wizualizacje wraz z oporem umieszczono na rysunkach z boku konsoli. Czyni to korzystanie z programów prostym i przyjemnym. Należy także odnotować, że z każdego z programów można skorzystać na różnym poziomie zaawansowania, co także otwiera szereg dodatkowych możliwości. Oprócz programu manualnego oraz 12 programów predefiniowanych, jest również program projektowany przez użytkownika oraz program sterowany mocą – czyli opcja, którą częściej można spotkać w bardziej zaawansowanych ergmometrach z wyższej półki cenowej.
Ostatecznie, jest także program sterowany tętnem, który pozwala na wprowadzenie wieku użytkownika i pracę na poziomie tętna 55, 75 i 90%. Pomimo, iż jesteśmy wielkimi fanami treningów opartych na kontroli tętna, nie polecamy go zanadto na modelu ZR8, a to dlatego, bo orbitrek ten nie ma możliwości bezprzewodowego odczytu wartości tętna. Skorzystanie z programu HR wymaga zatem ciągłego trzymania się sensorów dotykowych na nieruchomych uchwytach, gdzie sensory są umieszczone. Doprowadza to do mniejszego stopnia wykorzystania górnych części ciała, co ma zazwyczaj miejsce w treningu na eliptykach.

Trenażer ma również opartą na tętnie funkcję Recovery. Już po treningu, którego efektem jest podniesiony poziom tętna, użytkownik wciska przycisk Recovery i sciska sensory dotykowe przez minutę. Komputer stwierdza w jakim czasie tętno wraca do swojego stanu wyjściowego i wsyatwia ocenę od 1 do 6. Im niższa jest wartość, tym lepiej świadczy to o kondycji fizycznej trenującego. Jest to funkcja silnie oddziałująca na długoterminową motywację, gdyż pozwala na śledzenie postępów, które osiąga się w miarę pracy na eliptyku ZR8.

Reebok nie zapomniał także o aspektach praktycznych – a zatem podkładki pozwalające na stabilność urządzenia oraz rolki transportowe, umożliwiające przemieszczanie urządzenia.

Specyfikacja techniczna

 • Długość kroku: 15 cali/ 38 cm

 • Układ hamulcowy M-Force

 • Opór: sterowany elektronicznie, 32 stopnie w skali

 • Koło zamachowe: 9kg

 • Komputer z 5,5” podświetlanym monitorem LCD

 • Informacje: czas, prędkość, prędkość obrotowa, dystans, kalorie, tętno, puls docelowy, moc

 • Programy: manualny (z docelową wartością czasu, dystansu lub kalorii), 12 programów predefiniowanych, program uzytkownika, program WATT, program sterowany tętnem

 • Funkcja Recovery Test

 • Pomiar tętna: sensory dotykowe

 • Wymiary: 110 x 66 x 162 cm

 • Maksymalna waga użytkownika: 120 kilogramów

 • Waga urządzenia: 35,5kg

 • Udogodnienia: kółka transportowe, antypoślizgowe podkładki

Zalety

 • Estetyczny wygląd

 • Płynna praca

 • Łatwa w użyciu konsola

Wady

 • Brak współpracy z bezprzewodowym pasem pomiaru tętna.

OCENA

Łatwość instalacji : 9

Wygląd: 8,5

Płynność pracy: 9

Komfort: 9

Niezawodność: 9

Głośność: 8,5

Łatwość uzycia: 9

Kontrola: 8,5

Gwarancja: 9

Stosunek jakość/cena: 9,5

OGÓLNA OCENA: 89%

Tekst powstał na podstawie testu urzadzenia umieszczonego na stronie elliptical-cross-trainer-review.co.uk, dostępnego TUTAJ.

Zobacz również:  Trenażer eliptyczny/Stepper Horizon Fitness E408i  |  Trenażer eliptyczny Horizon Fitness Elite E4000  |  Trenażer eliptyczny/Orbitrek Horizon Fitness Delos Pro  |  Trenażer eliptyczny York Fitness X215

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: