Model X-II a model X-I

York Fitness X-II to model orbitreka z serii Light Commercial linii 7000, który jest nieco zmodyfikowaną wersją modelu X-I. Różnią się one przede wszystkim budową.

  • X-II jest modelem znacznie lżejszym (waży 67kg, a więc o 17 kilogramów mniej od X-I) i ma mniejsze rozmiary ( 143 x 64 x 172 cm), co może mieć istotne znaczenie dla tych klientów, którzy nie dysponują bardzo dużymi przestrzeniami do użytkowania na cel domowej siłowni (lub w naprawdę małych klubach fitness).
  • różnią się również rodzajem napędu. W X-I mamy do czynienia z napędem przednim (koło zamachowe umieszczone jest przed użytkownikiem), zaś w X-II jest to tradycyjny napęd tylny, gdzie koło zamachowe umieszczono z tyłu orbitreka, skąd oddziałuje na niego swoją wagą). Napęd tylny jest częściej spotykanym w urządzeniach do użytku domowego, zaś podobnie jak przedni, jest raczej mało kolizyjny.

Orbitrek Trenażer Eliptyczny X-II York Fitness

Specyfikacja techniczna

Poza wymienionymi wcześniej różnicami z modelem X-I, jego młodsza wersja jest bardzo podobna technicznie. Również posiada elektromagnetyczny system hamowania i oporu, który ma 40 stopni w skali i zmienia się go operując przyciskami na konsoli. Koło zamachowe ma masę 13,5 kilogramów, co według powszechnej opinii wpływa na większą płynność pracy trenażera (zwiększa się ona wraz z masą koła). Zasilanie sieciowe nie jest w tym orbitreku konieczne, ponieważ crosstrainer posiada wbudowany generator. Istnieje jednakże możliwość sieciowego zasilania urządzenia. Na nieruchomych uchwytach przy pulpicie umieszczono sensory dotykowe służące do pomiaru poziomu tętna. Jest to jednak nie najlepsze rozwiązanie, ponieważ sensory nie są bardzo dokładne, a ponadto wyłączają z pracy górną część ciała. Lepsze jest zakupienie pasa telemetrycznego. Orbitrek X-II posiada wbudowany odbiornik, dzięki czemu można dokonać bardzo dokładnego pomiaru tętna bez wyłączania z pracy rąk.

Trening

Przeciwnicy treningów cardio i aerobowych nie lubią ich głównie ze względu na monotonię. W orbitreku X-II York Fitness mamy jednak tak wiele opcji treningowych, że na pewno ćwiczenia na nim nie są nudne. Do dyspozycji użytkowników oddano szereg różnych programów treningowych.

  • 12 programów predefiniowanych (w których zmienne obciążenie imituje trening w różnie ukształtowanym terenie)
  • 3 programy celowe (zorientowane na określone z góry czas, dystans lub liczbę spalonych kalorii – użytkownik trenuje dopóty, dopóki nie osiągnie zamierzonego pułapu)
  • 4 programy sterowane tętnem ( na podstawie wartości tętna i celów treningowych komputer zmienia obciążenie)
  • program sterowany mocą
  • program manualny
  • 7 programów użytkownika (które może sam zaprojektować).

Dodatkowo w programach można zmieniać domyślne obciążenia, co daje jeszcze więcej możliwości urozmaicenia treningu na orbitreku. Komputer zapamiętuje dane użytkownika (wiek, waga, płeć).

Wyświetlacz

Przejrzysty wyświetlacz ma 7 cali i jedno okno, na którym odczytać można parametry treningowe – czas, prędkość liniowa i obrotowa, dystans, wydatek energetyczny, poziom tętna oraz moc. Przyciski konsoli trenażera znajdują się na pulpicie pod wyświetlaczem.

Orbitrek Trenażer Eliptyczny X-II York Fitness Konsola

Dodatki

Orbitrek York Fitness X-II 7000 ma też pewne udogodnienia, takie jak uchwyt na bidon, gniazdo mini-jack do podłączenia MP3 czy port USB do ładowania telefonu/MP3.

Zobacz również:  Trenażer eliptyczny Reebok C5.7e  |  Trenażer eliptyczny ZR10F  |  Trenażer eliptyczny Reebok ZR8  |  Trening interwałowy

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: