Trenażer eliptyczny York Fitness X215 to kolejny model z linii Perform Yorka, który za niewielką cenę daje użytkownikowi mnóstwo opcji przeprowadzenia kompleksowego treningu na każdym poziomie zaawansowania. Crosstriner ten waży 50 kg, z czego 7 kilogramów to masa kola zamachowego. Umożliwia ono płynną pracę urządzenia, choć gładkość ruchu jest tu również zasługą silnego magnesu.

York Fitness X215 Perform Orbitrek

Orbitrek ten zasilany jest sieciowo i sterowany silnikiem. Z poziomu komputera można zmieniać obciążenie, które ma aż 32 stopniową skalę – pozwala to na bardzo dokładne dopasowanie poziomu trudności do możliwości użytkownika. Urządzenie jest bardzo wytrzymałe, potrafi utrzymać użytkownika ważącego do 15 kilogramów i ta maksymalna asa nie spowoduje jeszcze żadnych problemów z właściwą pracą crosstrainera. Na pulpicie konsoli orbitreka znajduje się pokrętło do regulacji obciążenia i innych opcji, a także duży, czytelny wyświetlacz, na którym pojawiają się najważniejsze informacje treningowe- czas, prędkość, dystans, częstotliwość pedałowania, liczba spalonych kalorii, moc oraz poziom tętna. Jest one mierzone przy użyciu sensorów dotykowych, umieszczonych na nieruchomych uchwytach orbitreka.

Trenażer York Fitness X215 Perform Konsola

Dodatkowymi funkcjami są body fat (pomiar poziomu tkanki tłuszczowe w organizmie) oraz recovery test (pomiar tętna w fazie spoczynku z oceną poziomu sprawności organizmu). Oprócz tego do dyspozycji użytkownika oddano 12 programów treningowych, dzięki którym ćwiczenia na orbitreku nie staną się na pewno monotonne czy nudne. 4 z nich sterowane są tętnem, co oznacza, że urządzenie dopasowuje poziom ćwiczeń tak, by pracując w określonej strefie tętna, użytkownik osiągał swoje cele treningowe.

Użytkownicy wśród zalet orbitreka podkreślają łatwość montażu oraz dużą płynność pracy koła zamachowego.

Zobacz również: Monitory PM3 i PM4 w wioślarzach  |  Orbitrek York Fitness X202  |  Wiosła York Fitness R Aspire  |  Ceny trenażerów eliptycznych

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: