Trenażery eliptyczne, zwane też orbitrekami, są maszynami służącymi do ćwiczeń aerobowych. Są to ćwiczenia, które w zalezności od intensywności, pomagają w spaleniu zbędnej tkanki tłuszczowej oraz zwiększeniu wydolności i wytrzymałości organizmu. Orbitreki angażują niemal wszystkie mięśnie w ciele człowieka – podobnie zresztą jak bieganie, jednak nad bieżniami mają tą przewagę, że zapewniają znacznie lepszą amortyzację, chroniąc przy tym stawy. Są zatem doskonałym rozwiązaniem dla osób z problemami z kolanami, a także dla osób po kontuzjach/w trakcie rahabilitacji, osób starszych i otyłych.

Horizon Fitness E408 i Trening na orbitreku

Źródło

Orbitrek Horizon Fitness E408i dzięki swojej nietypowej budowie spełnia również funkcje podobne do steppera, w większym niż tradycyjny stepper stopniu angażując mięśnie pośladków, a to dzięki płozom orbitreka, poruszającym się w różnych płaszczyznach.

Horizon Fitness E408i Crosstrainer

Źródło

Jest to trenażer elektryczny (zasilany zewnętrznie – konieczność ustawienia w pobliżu gniazdka elektycznego) z magnetycznym systemem hamowania, który zapewnia większą trwałość, niż siłowniki hydrauliczne. Napęd z kolei zapewnia pas Poly-V. Poziom trudności treningu reguluje się poprzez zmianę obciążenia, wybierając jeden z 20 stopni oporu. Nietypowa dla orbitreków jest tez tu możliwość wyboru kąta nachylenia w skali 0-16.

Zapewniające płynny ruch koło zamachowe ma wagę 10,5kg. Urządzenie jest raczej ciężkie, waży aż 116 kilogramów, przez co nawet pomimo wmontowanych kółek transportowych nie jest łatwo przestawić urządzenie w inny kąt mieszkania. Nośność urządzenia to 140 kilogramów, zaś jego wymiary to 172 x 65 x 175 cm.

Horizon Fitness E408i konsola

Źródło

Na czytelnym wyświetlaczu pojawiają się wszystkie niezbędne informachje/parametry treningu, takie jak czas, prędkość, dystans, czestotliwość pedałowania, spalone kalorie i moc w Watach. Uzytkownik ma do dyspozycji 8 programów treningowych, w tym jeden sterowany tętnem. Jego pomiar następuje poprzez wykorzystanie sensorów dotykowych lub, opcjonalnie, bezprzewodowego pasa telemetrycznego Polar (nie wchodzi on jednak w skład zestawu). Ponadto użytkownik może samodzielnie zaprogramować swój własny program ćwiczeń.

Na poręczach (rączkach) znajdują się przyciski zmiany oporu. Z kolei po obu bokach pulpitu trenażera umieszczono przyciski szybkiego wyboru nachylenia i oporu.

Wyposażenie dodatkowe: bidon, uchwyt na bidon, uchwyt na gazetę.

Zobacz również: Orbitrek Horizon Fitness Elite 4000Trenażer eliptyczny Horizon Delos Pro Orbitrek Horizon Fitness Delos  |  Trenażer York Fitness X220 Perform

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: