Trenażery wioślarskie to urządzenia cardio, które ostatnio bardzo zyskały na popularności. Do popularyzacji tej mocno przyczynił się CrossFit, który wykorzystuje wioślarze jako jedne z bardziej wszechstronnych maszyn do ćwiczeń tlenowych. Ćwiczenia na tej maszynie pozwalają na aktywowanie wszystkich grup mięśniowych i mocno wpływają na wytrzymałość, koordynację i ogólną kondycję i wzmocnienie organizmu.

Ergometr wioślarski York Fitness R-I 7000 może być wykorzystywany zarówno w warunkach domowych, jak i w niewielkich siłowniach bądź klubach fitness. Jego wymiary to 223 x 60 x 105 cm, przy czym wioślarz nie składa się, zatem należy się upewnić, czy w dedykowanym pomieszczeniu posiadamy wystarczającą ilość miejsca by ustawić sprzęt i swobodnie ćwiczyć. Jest wytrzymały, maksymalna waga ćwiczącego na nim użytkownika to aż 180 kilogramów! Sam R-I 7000 waży aż 39 kilogramów (jest to waga porównywalna z popularnymi modelami klubowymi Concept2), z czego 9 kilogramów stanowi masa koła zamachowego. Ma jednak rolki transportowe, umożliwiające przestawianie urządzenia w dowolne miejsce.

Trenażer wioślarski R-I 7000 Tork Fitness
Ma magnetyczny system hamowania i zasilany jest sieciowo. Pozwala na elektroniczną regulację poziomu obciążenia, którego skala ma rozpiętość od 1 do 20. Napęd maszyny stanowi taśma. Wygodne siedzisko zostało wyprofilowane na łożyskach. Stopy można wsunąć w regulowane paski, zapewniające stabilność stóp podczas całego treningu.

Na komputerze sterującym pojawiają się istotne parametry treningu, takie jak czas, dystans, tempo wiosłowania, zużycie energii w kaloriach, moc w Watach jak również poziom tętna. Zmierzyć je można przy użyciu bezprzewodowego pasa napiersiowego, który stanowi wyposażenie dodatkowe. Sygnał dźwiękowy poinformuje nas, gdy górna granica określonej strefy tętna (są trzy) zostanie przekroczona. Komputer wyposażono także w programy treningowe, które pomogą szybciej osiągnąć cele treningowe, jak również zapewnią urozmaicenie podczas treningu.

  • Program manualny (w którym dowolnie wybieramy obciążenie)
  • 3 programy celowe (zorientowane na czas, dystans i liczbę spalonych kalorii)
  • 5 programów predefiniowanych
  • Program użytkownika
  • Program sterowany tętnem (obciążenie dobierane jest tak, by utrzymać tętno na określonym poziomie; by skorzystać z programu należy użyć pasa telemetrycznego)

Trenażer wioślarski R-I 7000 Tork Fitness

Ponadto wioślarza wyposażono w pewne udogodnienia – mamy zatem podpórkę pod książkę czy tablet, uchwyt na bidon, głośniki, wejście audio typu jack oraz gniazdo ładowania USB.

Zobacz również:  Trenażer eliptyczny York Fitness X-II 7000  |  Orbitrek Reebok C5.7e  |  Trenażer eliptyczny ZR10F  |  Trenażer eliptyczny York Fitness X-I 7000

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: