Wybór właściwego sprzętu do domowego treningu cardio powinien opierać się nie tylko o kryterium cenowe, ale także o nasze prywatne upodobania oraz możliwości zdrowotne. Wiosła treningowe to doskonały trenażer pozwalający na zaangażowanie mięśni całego ciała (wbrew pozorom, nie tylko ramion, ale też grzbietu, pleców, nóg i brzucha), nie obciążając przy tym stawów tak, jak na przykład bieg na bieżni.

Wiosła York Fitness R101-2Źródło zdjęć

 R101 to wiosła treningowe marki York Fitness, których niewielkie rozmiary umożliwiają przechowywanie urządzenie nawet w niewielkich pomieszczeniach (jest to idealna alternatywa dla mieszkańców kawalerek i wynajmowanych pokojów). Waży zaledwie 19 kilogramów i ma wymiary 140 x 42 x 34 cm. System hamowania w wioślarzu oparty jest o siłownik hydrauliczny, zaś napęd przenoszony jest taśmowo. Poziom trudności treningu zmieniać można poprzez regulację obciążenia (ma dostępnych 12 stopni w skali). Oparcie stóp jest obrotowe, z regulowanymi paskami, zaś siedzisko umieszczono na łożyskach.

Wiosła York Fitness R101 podnóżek

Maksymalna waga osoby ćwiczącej to 90 kilogramów. Na ekranie wyświetlacza podczas treningu pojawiają się takie informacje, jak czas, odległość, tempo wiosłowania i zużycie energii. Dostępnych jest 5 programów treningowych (manualny i cztery celowe, zorientowane na  czas, dystans, kalorie oraz liczbę ruchów wiosłem).

Wiosła York Fitness R101

Opinia o produkcje [źródło: ceneo.pl]

„Urządzenie jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Można ćwiczyć z nastawieniem na konkretne efekty a przy tym nie zawalić sobie sypialni nieporęcznym grałem. Jedynym i w sumie największym mankamentem jest ***** komputerek, na którym po prostu nic nie widać i trzeba się prawie kłaść na ziemi, rzeźby cokolwiek tam ustawić czy zobaczyć. No ale można na upartego uznać te wygibasy za dodatkowy trening 😉 . Za tą cenę nic się ciekawszego i bardziej sensownego nie wyrwie.”

Zobacz również:  Boflex Treadclimber – hybryda trenażera, bieżni i stairmastera  |  Trenażer eliptyczny Kettler SKYLON 3  |  Trenażer Eliptyczny Kettler Rivo M  |  Trenażer wioślarski York Fitness R210 Perform

 

Incoming search terms:

  • Ergometr wiolarski

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować: